Geri Dön

Kimlik yenileme son gün ne zaman? Kimlik yenileme ne kadar? Yeni kimlik nasıl çıkarılır?

Kimlik yenileme konusu bugünlerde gündemde... Yıl sonu yaklaşırken "Bu yıl eski kimlikler kullanılmayacak" algısı yaşanırken vatandaşlar "Kimlik yenileme son gün ne zaman?" sorusu yöneltiliyor. İşte konuya dair bilgiler...

Kimlik yenileme son gün ne zaman? Kimlik yenileme ne kadar? Yeni kimlik nasıl çıkarılır?

 

Kimlik yenileme için son gün ne zaman? Yeni kimlik çıkartacak ya da eski nüfus cüzdanını yenisiyle değişiştirmek isteyenler bu soruya cevap arıyor. Öte yandan "Yeni kimlik nasıl çıkarılır?" sorusu da bir başka merak konusu...

KİMLİK YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 22,50 TL

EHLİYET YENİLEME SON GÜN NE ZAMAN? YENİLEME NASIL YAPILIR?

Yeni ehliyet almak için vatandaşlara verilen son gün 31 Aralık 2020... Yeni çipli ehliyet 'randevu.nvi.gov.tr' internet adresi üzerinden ya da Alo 199 numaralı çağrı merkezinden randevu alınması gerekiyor.

Başvuru için eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, 15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz, 1 biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve en önemlisi de 'sürücü olur' yazan raporu bakanlığa bağlı sağlık kurumlarından ve bakanlık ile anlaşmalı özel kurumlardan alınabilir.

Hırsızlık değil cinayet! Defin işlemleri sırasında ortaya çıktıKarabük'te, Recep Gücük (87) evinde koltukta ölü bulunurken, yakınları eve hırsız girdiğinden şüphelendi. Bir gün önce alt kata kiracı olarak taşınan kişilerin Gücük'ün evinden 14 bin 500 TL'yi çaldığı belirlenirken, 2 kişi tutuklandı. Recep Gücük'ün evinden paranın çalındığını anlamasıyla kalp krizi geçirerek öldüğü tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber