Geri Dön

Kızılçamlar yandı

Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere Köyü’nde 3 gün önce otluk alanda belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kızılçamlar yandı

Rüzgârın etkisiyle kısa sürede ormanlık alana sıçrayan alevler Göçketepe Köyü yakınlarına kadar ulaştı. Yangını söndürmek için Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Keşan Orman İşlet Müdürlüğü, Çınarlıdere Orman İşlet Şefliği ekipleri 42 arazöz, 4 helikopter, 13 su tankeri, 5 dozer ve 150 kadar orman işçisiyle yangına müdahale etti. Söndürme çalışmalarına İstanbul
Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi yangın söndürme helikopteri ’Alev Kartalı’ da destek verdi. Üç gündür süren yangın dün sabah rüzgarın etkisini yitirmesiyle kontrol altına alındı. Yangında 40 hektarlık kızılçam ormanı yanarken, 2 ev, meyve bahçeleri, ekili alanlar ve çok sayıda arı kovanı da zarar gördü. Ekiplerin yangının etkili olduğu alanlarda çalışmaları sürüyor.

Hatay’da 8 hektar zarar gördü

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına, Kırıkhan Orman İşletme Şefliğine ait 2 arazöz ve Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti. Müdahaleler sonucunda kontrol altına alının yangında, 8 hektar alan zarar gördü.

ABD yasak dinlemedi! Tehlikeli deneme...ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber