Kolestrole karşı imambayıldı...

Kolestrole karşı imambayıldı...

09:35


Çağın hastalığı olan kolesterol ile mücadele konusunda bir inceleme yayınlayan Amerikan finans çevrelerinin gazetesi Wall Street Journal, Türk mutfağının seçkin yemeklerinden olan imambayıldının yararlarından bahsetti ve bu patlıcan yemeğinin tarifini yayınladı.
Kanadalı araştırmacıların, kolesterole karşı sebze ağırlıklı beslenmenin, ilaçlar kadar etkili olabildiğini saptamasıyla ilgili haberi veren gazete, bu çerçevede, Türk sebze yemeği olarak tanıttığı imambayıldının tarifini de verdi.
Harika bir Türk yemeği olduğu belirtilen imambayıldının tarifinin, ''Türk Sebze Yemekleri'' kitabının yazarı Carol Robertson'dan alındığı kaydedildi.

Kaçırılan ikinci kaptanın ağabeyi konuştuKamerun'un Douala Limanı'ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı'na gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemi personeli korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılanlar arasından bulunduğu öğrenilen geminin 2. kaptanı olan Ersin Yılmaz'ın ağabeyi konuştu.Kaçırılan 10 mürettebatın arasında bulunduğu belirtilen geminin ikinci kaptanı Ersin Yılmaz'ın ağabeyi Muhsin Yılmaz, "İkinci kaptan Ersin Yılmaz'ın abisiyim. Dün haberimiz oldu. Ne yapacağımızı bilemedik. Hemen şirketle telefon bağlantısı yaptık. Onlar da bize gece yarısı gemiye silahlı korsanların baskın yaptığını ve onun haricinde herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ve haber beklediklerini söylediler. Sağlık durumuyla ilgili hiç bir bilgimiz yok. Bugün öğrendiğimiz, 10 tane mürettebatı kaçırmışlar ve onlar içinde benim kardeşim de var. Kendisi 20 senedir denizci, 20 senedir kaptan. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Kendisiyle Cuma günü telefonda görüştüm. Yola çıkacağını söyledi bana. 3 günlük yol olduğunu, Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne gideceklerini söyledi. Pazartesi günü Fildişi Sahili'nde olacaklarını söyledi bize. Ondan sonra da haber alamadık kendisinden." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber