Koloğlu’ndan 90. yaş kitabı

Ünlü tarihçi ve gazeteci Orhan Koloğlu, bu sene 90. yaşını kutluyor. Koloğlu, Konya’da başlayan Galatasaray Lisesi’nden Roma’ya oradan Lübnan’a ve dünyanın farklı bölgelerine uzanan maceralı hayatını “90’a Girerken 90’ıncı Kitap” adıyla ölümsüzleştirdi.

Koloğlu’ndan 90. yaş kitabı

Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlanan kitap yakın tarihine Koloğlu’nun kaleminden tanıklık etme imkanı sağlıyor. “Lise’nin demir kapısı ne zaman ve neden kapandı?”, “İslam tarihinin önemli isimlerinden Filistin Müftüsü Emin El Hüseyin Neler Anlatmıştı?”, “Ecevit’in nasıl basın danışmanı oldum?”, “Roma’dan Karaçiye” otomobilim ile niye gittim neler yaşadım?”, “Demirel ne teklif etti?”, “12 Eylül Askeri idaresi ‘Bizi Avrupa’ya anlat’ dediklerinde ne yaptım?” gibi bölümlerden oluşan kitabı, Koloğlu fotoğraf ve karikatürlerle süslüyor. KASEV Vakfı Dinlenmeevi-Huzurevi’nde yaşamını sürdürmekte olan Koloğlu, doğum gününü ve yeni kitabını 13 Eylül’de huzurevinde kutlayacak. 

Koloğlu’ndan 90. yaş kitabı

Şili'de 'ulaşıma zam' protestosu, şiddet eylemine dönüştüÜlkede, özellikle başkent Santiago'da hayatı durma noktasına getiren gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti, 960 kişi tutuklandı. Şili ordusu, başkent Santiago için dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının uzatıldığını duyurdu. Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera, 'Bütün yurttaşlarımızı bu zor zamanda birlik olmaya, ülkemizi ve büyük çabalarla inşa ettiklerimizi korumaya davet ediyorum. Şiddet olaylarına karışan bir grubun birlikte kurduğumuz onca şeye zarar vermesine izin veremeyiz' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber