Konya Karaman Aksaray seçim sonuçları | 2019 seçim sonuçları ve oy oranları

Konya Karaman Aksaray yerel seçim sonuçları için gözler sandıklardan çıkacak oylarda. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde oy kullanan milyonlarca vatandaş il ve ilçelerindeki seçim sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Konya Karaman Aksaray yerel seçim sonuçları, partilerin oy oranları ve belediye başkanları ile ilgili tüm ayrıntılar milliyet.com.tr seçim sayfasında.

Konya Karaman Aksaray seçim sonuçları | 2019 seçim sonuçları ve oy oranları

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde milyonlarca vatandaş bugün sandık başındaydı. Büyükşehir olan illerde: Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için; Büyükşehir olmayan illerde ise: İl Genel Meclisi Üyeliği, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanıldı.

Peki, Konya Karaman Aksaray'da 2019 yerel seçim sonuçlarında en fazla oyu alan hangi parti olacak? 2019 Yerel seçim sonuçları, partilerin oy dağılımları, il ve ilçe belediye başkanları ile ilgili tüm ayrıntılar milliyet.com.tr seçim sayfasından görüntüleyebileceksiniz.

2019 KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Konya 2019 yerel seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti adayı Uğur İbrahim Altay %71,17 oy oranı ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Konya'da şu ana kadar sandıkların %87,89'i açıldı

2019 KARAMAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Karaman Belediye Başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Savaş Kalaycı kazandı.

2019 AKSARAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI

Aksaray'da kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti adayı Evren Dinçer aldığı %40,86 oy oranı ile Aksaray Belediye Başkanı oldu. Aksaray'da şu ana kadar açılan sandık oranı %97,69

31 MART 2019 SEÇİMLERİNE KATILAN PARTİLER

Saadet Partisi

Bağımsız Türkiye Partisi

Türkiye Komünist Partisi

Vatan Partisi

Büyük Birlik Partisi

Hür Dava Partisi

Cumhuriyet Halk Partisi

Adalet ve Kalkınma Partisi

Demokrat Parti

Milliyetçi Hareket Partisi

İyi Parti

Halkların Demokratik Partisi

Demokratik Sol Parti

3 ilde PKK'ya karşı 'Kıran' operasyonu!Hakkari, Şırnak ve Van'da terör örgütüne yönelik jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla "Kıran Operasyonu" başlatıldı.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'de 15, Şırnak'ta 12 ve Van'da 16 olmak üzere 43 mağara ve sığınağın imha edildiği bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber