KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? KPSS sınav sonucu nereden öğrenilir?

ÖSYM tarafından uygulanan KPSS sınav sonuçları için heyecan dorukta. KPSS sınavlarına katılım sağlayan adaylar, sınav sonuçlarını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Peki KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? KPSS sınav sonucu nereden öğrenilir?

KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? KPSS sınav sonucu nereden öğrenilir?

14-20-21-28 Temmuz 2019 günleri uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavları (KPSS) için sonuç heyecanı başladı. 2019 KPSS sınavlarına katılan adaylar, KPSS sınav sonuçları için arayışa başladı. ÖSYM tarafından sonuçlanacak olan KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? Peki KPSS sınav sonuçlarına nereden ulaşılır?

KPSS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

KPSS sınav sonuçları henüz açıklanmadı. ÖSYM'nin 2019 sınav takviminde yer alan bilgiye göre KPSS sınav sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesince düzenlenen etkinlikte ABD'deki Türk, soydaş ve Müslüman toplumuyla buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber