ÖSYM duyurdu: 2019 KPSS sınav sonuçları tarihi belli oldu!

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nin 2019 sınav sonuçlarına ilişkin müjdeli haber geldi ve ÖSYM, KPSS sınav sonuçları tarihini açıkladı. Peki merakla beklenen KPSS sonuçları hangi tarihte adayların erişimine açılacak?

ÖSYM duyurdu: 2019 KPSS sınav sonuçları tarihi belli oldu!

3-15 Mayıs 2019 Tarihleri arasında alınan KPSS başvuru işlemleri sonrasında KPSS oturumları, 14 - 20 - 21 Temmuz 2019 Tarihlerinde uygulandı. KPSS ÖABT sınavı ise 28 Temmuz günü tamamlanacak. KPSS adaylarının merakla araştırdığı KPSS sınav sonuçları tarihi ise ÖSYM'nin sınav takviminde yerini aldı. İşte sabırsızlıkla beklenilen o gün...

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 2019 KPSS sınavlarının sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

Cinnet geçirdi! Baltayla ailesini katletti...Rusya’da 16 yaşındaki çocuk, annesini, büyükannesini, büyükbabasını ve iki kardeşini balta ile öldürdükten sonra intihar etti. Yetkililer, çocuğun telefonunda annesiyle problemleri olduğuna dair notlar buldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber