KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklanıyor! sonuc.ösym.gov.tr üzerinden duyurulacak

KPSS sınav sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. ÖSYM tarafından 14-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen sınavların ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak içinde beklemeyi sürdürüyor. ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamada KPSS sonuçlarının belirtilen tarihler içerisinde adaylara duyurulacağı açıklandı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklanıyor! sonuc.ösym.gov.tr üzerinden duyurulacak

KPSS sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. ÖSYM tarafından 29 Ağustos tarihinde açıklanacağı duyurulan KPSS sonuçlarına ilişkin geçtiğimiz günlerde ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklamada KPSS sonuçlarının ÖSYM tarafından duyurulan tarihte açıklanacağı bilgisini adaylar ile paylaştı. KPSS sonuçları açıklandığı andan itibaren sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulanabilecek.

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS sınav sonuçları 29 Ağustos 2019 tarihinde adayların erişimine açılacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

 

Ünlü tiyatrocu Yıldız Kenter hayatını kaybettiÜnlü tiyatrocu Yıldız Kenter, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber