Kraliçe’ye Milliyet gazetesi

Danimarka Kraliçesi II Margrethe, 10 Haziran 1967 yılında Prenses unvanı taşıyorken evlendiği eşi Prens Henrik ile balayı için Türkiye’ye gelmiş, başta Kuşadası olmak üzere Antalya’ya kadar uzanan 4-5 haftalık bir seyahat gerçekleştirmişlerdi.

Kraliçe’ye Milliyet gazetesi

Balayında geldiği Türkiye ziyareti hatıralarına büyük önem veren Kraliçe’ye, Cumhurbaşkanı Gül’ün arşivlerden bulduğu o tarihe ait Milliyet gazetesi ile sürpriz yapmayı planladığı öğrenildi. Gül, balayıyla ilgili haberin çıktığı Milliyet nüshasını beraberinde getirerek Kraliçe’ye jest yapacak.

Kraliçe onuruna yemek

Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretinin ikinci günü Danimarka başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile başbakanlıkta yapacağı görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenleyecek. Danimarka Meclis başkanı Mogens Lykketoft ile de görüşecek olan Gül, Kopenhag’a ayak basar basmaz Danimarka Sanayi Odasındaki(DI) işadamları toplantısına Veliaht Prens Frederik ile katılacak, akşam kraliçe onuruna sarayında bir yemek verecek. Gül ise, ziyaretin ikinci günü akşamı Kopenhag’ın en eski ve ünlü otellerinden D’Angleterre’de kraliyet ailesi onuruna bir akşam yemeği verecek.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber