Kraliçe’ye Milliyet gazetesi

Danimarka Kraliçesi II Margrethe, 10 Haziran 1967 yılında Prenses unvanı taşıyorken evlendiği eşi Prens Henrik ile balayı için Türkiye’ye gelmiş, başta Kuşadası olmak üzere Antalya’ya kadar uzanan 4-5 haftalık bir seyahat gerçekleştirmişlerdi.

Kraliçe’ye Milliyet gazetesi

Balayında geldiği Türkiye ziyareti hatıralarına büyük önem veren Kraliçe’ye, Cumhurbaşkanı Gül’ün arşivlerden bulduğu o tarihe ait Milliyet gazetesi ile sürpriz yapmayı planladığı öğrenildi. Gül, balayıyla ilgili haberin çıktığı Milliyet nüshasını beraberinde getirerek Kraliçe’ye jest yapacak.

Kraliçe onuruna yemek

Cumhurbaşkanı Gül, ziyaretinin ikinci günü Danimarka başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile başbakanlıkta yapacağı görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenleyecek. Danimarka Meclis başkanı Mogens Lykketoft ile de görüşecek olan Gül, Kopenhag’a ayak basar basmaz Danimarka Sanayi Odasındaki(DI) işadamları toplantısına Veliaht Prens Frederik ile katılacak, akşam kraliçe onuruna sarayında bir yemek verecek. Gül ise, ziyaretin ikinci günü akşamı Kopenhag’ın en eski ve ünlü otellerinden D’Angleterre’de kraliyet ailesi onuruna bir akşam yemeği verecek.

Üs bölgesi yüzme havuzlu sosyal tesise dönüşüyorHAKKARİ'nin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan ve bugüne kadar adı hep terör olayları ile anılan Çukurca ilçesindeki 1500 rakımlı Bayrak Tepe Üs Bölgesi, Emniyet ve Belediye tarafından sosyal tesise dönüştürülüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber