Küçük Eren’in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor

MERSİN Valisi Hüseyin Aksoy, Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda yatan 9 yaşındaki Eren Söylemez’in, hastabakıcıları arasında çıkan kavgada taraflardan birinin üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybettiği yönündeki iddiaları araştırdıklarını, ilk tespitlere göre iddiaları destekleyecek bir bulguya rastlanılmadığını söyledi.
Çukurova İlköğretim Okulu 2’inci sınıf öğrencisi Eren Söylemez, 25 Mayıs’ta Okan Merzeci Bulvarı’nda, bisiklet sürdüğü sırada bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Küçük çocuk, götürüldüğü Mersin Devlet Hastanesi’nde beyin kanaması teşhisiyle Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altında alındı. 5 gün süren yaşam savaşını kaybeden Eren Söylemez’in, alkollü olarak işe geldiği ileri sürülen bir hasta bakıcı ile personel arasında çıkan kavgada, taraflardan birinin üzerine düşmesi sonucu öldüğü iddia edildi. İddia üzerine inceleme başlatılırken Vali Hüseyin Aksoy, yapılan araştırmalarda Söylemez’in çıkan bir kavgada hastane personelinin üzerine düşmesi sonucu hayatını kaybettiğine yönelik bir bulguya rastlanılmadığını kaydetti. İddialarla ilgili soruşturmanın da çok yönlü olarak sürdürüldüğünü ifade eden Aksoy, “İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen incelemelerde elde edilen ilk sonuçlar, iddia edildiği şekilde bir ölümün olmadığı yönünde. Soruşturma tamamlandıktan sonra olayla ilgili gerekli karar verilecektir” dedi.
Söz konusu hastanede temizlik işlerinde çalışan ve iddialarda adı geçen şahsın, hastane dışında meydana gelen bir olayda elinin kesilmesi nedeniyle Mersin Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne geldiğini ifade eden Aksoy, “Bu personel, daha sonra görevli olduğu Yoğun Bakım Servisi’ne giderek, burada yetkili personele raporlu olduğunu ve işe bir süre gelemeyeceğini bildirmiştir. Burada taraflar arasında kısa süreli bir tartışma yaşanmış. Ancak kavga edilmemiş. Olay soruşturma aşamasında ve biz yaşananların açıklığa kavuşturulabilmesi için konuyu her yönüyle ele alıyoruz” diye konuştu.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber