Küçük Riham sağlığına kavuştu

Suriye’nin Halep kentinde oturan Ataki ailesinin 5’inci çocuğu 2.5 yaşındaki Riham’ın hepatit sebebiyle karaciğer nakli olması gerektiğinin anlaşılması üzerine Ataki ailesi şifa bulmak için Türkiye’ye geldi

Küçük Riham sağlığına kavuştu

Sağlık Bakanlığı ambulans uçağıyla Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ne getirilen Riham’ın durumu ağırlaşınca acil karaciğer nakline karar verildi. Anne ve babaannenin karaciğerinin uyuşmaması üzerine Suriye vatandaşı olan ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan son sınıf öğrencisi Muhammed Azfour nakil için devreye girdi.
Nakil, Doç.Dr. Murat Sözbilen, Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, Prof. Dr. Orkan Ergün’den oluşan ekip tarafından geçen 2 Haziran’da yapıldı. Ege Üniversitesi’nden Suriyeli 20 öğrenci de aralarında para toplayarak aileye destek oldu, Riham eski sağlığına kavuştu.

Çamlıca Televizyon Kulesi'nde 'son parçalar' yerleştiriliyorÇAMLICA'da görüntü kirliliği oluşturan antenler ve kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımına başlanan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında sona yaklaşılıyor. Kulede devam eden kaplama çalışmalarında, alt bölümlerdeki son parçalar yerine yerleştiriliyor. Kulenin kullanılmaya başlanmasının ardından Çamlıca tepesindeki antenlerin sökülmeye başlanacağı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber