Geri Dön

Küçük: Yeşil’i hiç görmedim

Yazar Musa Anter’in 1992’de öldürülmesi ve Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ın da arasında olduğu 18 sanığın yargılandığı davada, emekli Tuğgeneral Veli Küçük tanık olarak dinlendi.

Küçük: Yeşil’i hiç görmedim

İstanbul’dan sesli ve görüntülü sistemle bağlanan Veli Küçük, Anter’in öldüğü, Miroğlu’nun ağır şekilde yaralandığı olay konusunda, basından duyduğu dışında hiçbir bilgisi olmadığını belirterek “Benim, JİTEM denilen oluşumla en ufak ilgim yok. Öyle bir örgütlenmenin içinde de değilim, bilgim de yok” dedi. “Yeşil” kod adlı Mahmut Yıldırım’ı tanıyıp tanımadığı sorulan Küçük, “Olay şöyledir, ‘Sakallı’ diye biri gelmiş, bizim Jandarma İstihbaratta çalışmak istemiş. Ben kesinlikle karşı çıktım. İtirafçıları, örgütten gelenleri çalıştırmadım. Mahmut Yıldırım’ı da hiç görmedim” dedi. l ANKARA Milliyet

Trabzon'da ilginç kaza: Duvarda asılı kaldıTrabzon'un Akçaabat ilçesinde meydana gelen ilginç kazada geri kayarak yola düşen araç duvarda asılı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber