Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit filminin konusu nedir?

Roland Emmerich imzalı Kurtuluş Günü filmi 2016 yılında vizyona girmişti. ABD yapımı olan filmde usta oyuncular da yer alıyor. Peki, bilimkurgu ve aksiyon tarzında olan Kurtuluş Günü filminin konusu nedir?

Kurtuluş Günü 2: Yeni Tehdit filminin konusu nedir?

Roland Emmerich imzalı 1996 yapımı Oscar Ödüllü Kurtuluş Günü'nün 20 yıl ardından gelen devam filminin yönetmenliğini bir kez daha Emmerich üstleniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Joey King gibi yeni isimler bulunurken, Vivica A. Fox ve Jeff Goldblum ilk filmdeki rolleri için geri dönüyor. İlk filmin başrollerinden Will Smith ise filmde yer almıyor.

Uzaylıların dünyayı istila etmeye geldiği bir temayı işleyen ilk film gibi 2. devam halkası da aradan geçen 20 yılın ardından tekrar dünyayı istila etmeye karar veren uzaylı ırkını geri getiriyor. Dünya bir kez daha yokoluşun eşiğine gelmişken tanıdık ve yeni kahramanlar bir kez daha dünyayı kurtarmak için elele veriyor.

OYUNCULAR

Liam Hemsworth: Jake Morrison
Jeff Goldblum: David Levinson
Bill Pullman: Presiden Thomas J. Whitmore
Jessie T.Usher: Dylan Hiller
Maika Monroe: Patricia Whitmore
William Fichtner: General Adams

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber