Kuşadası sular altında! 15 dakikada bu hale geldi

KUŞADASI'nda sabah saatlerinde 15 dakika süren sağanak yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi.

Kuşadası sular altında! 15 dakikada bu hale geldi

Kuşadası'nda bugün saat 08.15'te bastıran sağanak yağmur, Söke- Kuşadası karayolunda trafiğin bir süre durmasına neden oldu. Yağmur suları Ticaret Odası önünde de yolu göle çevirdi. Birçok araç, suların içinde kaldı. Araçlardaki öğrenci ve sürücüler, itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Sahil kesimindeki Atatürk Bulvarı ise, yağmur suları nedeniyle sürücüleri zor durumda bıraktı. Trafik, zaman zaman durma noktasına geldi. Güzelçamlı ile Davutlar Mahallesi'nde bazı evlerin alt katlarını su bastı. Yağmurun durmasının ardından kentteki hayat normale döndü.

Aydın’da metrekareye dakikada 1 kilonun üzerinde yağış düştü

Aydın’da sabah saatlerinde yaklaşık 20 dakika etkili olan yağışlarda, metrekareye dakikada 1 kilogramın üzerinde yağış düştü. Meteoroloji 2. Bölge Müdürülüğü tarafından yapılan açıklamada yağışların Çarşamba günü akşama kadar devam edeceği vatandaşların gerekli tedbiri almaları istendi.
Yağış sonrası Aydın Efeler merkez ve çevre ilçelerde cadde ve sokaklar göle dönerken, Efeler merkez, Söke, uşadası, İncirliova ve çevresinde metrekareye 20 ile 24 kilogram arasında yağış düştüğü belirtildi. Yağışlara bağlı olarak hava sıcaklığının mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında olacağı belirtildi.
Yağış sonrası, cadde ve sokaklar adeta göle dönerken, akşamdan hazırlıklı olan ekipler hemen tahliye çalışmalarına başladı. Yağışın aniden şiddetli bir şekilde bastırması sonucu bir çok yerde alt yapının yetersiz kaldığı belirtildi.

Ege’de beklenen yağış ve fırtına başladı

Muğla’da sabah saatlerinde başlayan etkili sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi
Kıyı bölgelerde gece yarısı başlayan fırtına nedeniyle limana bağlı bazı tekneler batma tehlikesi yaşarken şiddetli rüzgar denize yakın işyerlerinin masa sandalye ve şemsiyelerini devirdi. İşyerlerinde küçük çapta maddi hasar meydana geldi.
Sabah saatlerine kadar süren şiddetli fırtınana yerini sağanak yağmura bıraktı. Yaklaşık yarım saat süren etkili yağmur nedeniyle öğrenciler okullara gitmekte zorlandı.
Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri kent merkezi ve çevre mahallerinde ani su taşkınlarına karşı tedbirlerini artırdı.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgeye 1 saatte metrekareye 55 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Bölgede sağanak yağmurun yarına devam etmesi bekleniyor.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber