KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları

KYK burs başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan KYK burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak eden araştırmalarını sürdürüyor. Peki KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı? KYK burs sonuçları

KYK burs başvurularının ne zaman sonuçlanacağı merakla ve heyecanla bekleniyor. Üniversite öğrencilerinin eğitimine büyük katkı sağlayan KYK bursları hakkında merak edilen bilgiler haberimizde yer alıyor.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI HANGİ TARİHTE BELLİ OLACAK?

Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuru sonuçlarının 23 gün içerisinde açıklandığı ele alındığında, bu yılki KYK burs başvuru sonuçlarının 12 ya da 13 Kasım tarihinde öğrencilerin erişimine açılacağı öngörülebilir.

KYK BURS-KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS MİKTARI NE KADAR?

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için KYK bursu alacak olan öğrenciler sabırsızlıkla araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması üzerine KYK burs ücretleri bu yıl;

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,

*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL
*Doktorada 1.500 TL oldu.

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber