KYK burs başvuru sonuçları açıklandı! YURTKUR burs başvuru sonucu sorgula

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı. Binlerce adayın merak içinde beklediği sonuçlar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 23 gün içerisinde açıklandı. KYK burs başvuru sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresi üzerinden kimlik bilgileri ile sorgulanabilecek.

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı! YURTKUR burs başvuru sonucu sorgula

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı. Üniversite öğrencileri için büyük önem arz eden burs ve kredi başvuru sonuçları az önce resmi site üzerinden adayların erişimine açıldı. KYK burs başvuru sonuçları https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresi üzerinden sorgulanabilecek.

SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KYK BURS-KREDİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS MİKTARI NE KADAR?

2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için KYK bursu alacak olan öğrenciler sabırsızlıkla araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması üzerine KYK burs ücretleri bu yıl;

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,

*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL
*Doktorada 1.500 TL oldu.

Temizlik işçilerine kurşun yağdırdıİstanbul Gaziosmanpaşa'da temizlik işçileriyle tartışan bir kişi yanında bulunan silahla ateş açtı. Olayda biri ağır iki temizlik işçisi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber