KYK burs başvuru sonuçları heyecanla bekleniyor! KYK 2018 burs ve kredi...

KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Başvuru yapan binlerce üniversite öğrencisi heyecanla 2018 KYK burs başvuru sonuçlarını bekliyor. Peki 2018 KYK burs başvuru sonuçları hangi tarihte açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları heyecanla bekleniyor! KYK 2018 burs ve kredi...

KYK burs başvurul sonuçları bekleniyor... 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan KYK burs başvurularının ardından binlerce üniversite öğrencisi için büyük önem arz eden burs başvuru sonuçları için gözler yapılacak olan açıklamaya çevrildi. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuru sonuçları 23 gün sonra adaylara duyurmuştu.

KYK'DAN 12-13 KASIM DETAYI

KYK burs başvuruları 15-21 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Geçtiğimiz yıl ise 16-24 Ekim tarihleri arasında KYK burs başvuruları alınmış sonuçlar 23 gün sonra yani 16 Kasım'da açıklanmıştı. Bu bilgiler ışığında KYK burs başvuru sonuçlarının 12-13 Kasım tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

KYK BURSLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS MİKTARI NE KADAR?

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,

*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL
*Doktorada 1.500 TL oldu.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber