KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

KYK burs başvurusu nasıl yapılır? Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği KYK burs ve kredi başvuruları başladı. Üniversiteye yeni başlayanlar ve ara sınıflar KYK burs ve kredi imkanından yararlanabilecek. Peki, KYK burs başvurusu için gerekli şartlar nelerdir? e Devlet KYK başvuru ekranı ve dahası haberimizde...

KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için Kredi Yurtlar Kurumu'ndan beklenen haber geldi. KYK burs ve kredi başvuruları başladı. İlk defa üniversiteye gidecek olan, yükseköğretim programına devam eden ara sınıf ğörencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşları burs ve kredi başvurusu yapabilecek.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

16 Ekim itibariyle başlayan KYK burs ve kredi başvuruları 21 Ekim saat 23.59'a kadar devam edecek. Başvurular e Devlet üzerinden alınacak. Güncellemeler son güne kadar yapılabilecek. KYK, öğrencileri başvuru sırasında verdikleri bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri konusunda uyarıyor.

KYK burs başvuruları 2019 | e Devlet KYK burs ve kredi başvurusu nasıl yapılır

ÖNCELİKLİ BURS ALACAK ÖĞRENCİLER

Şehit çocukları, (Şehit bekar ise bekar kardeşi)
Gazi çocukları, (Gazi bekar ise kendisi)
Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrenciler,
Anne ve babası vefat etmiş olanlar,
Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Yetiştirme Yurtlarında barınarak tamamlayanlar,
Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlar,
Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler.

Cenazede ortaya çıktı! Oğlunu kaybeden anneden kan donduran sözler...Adana'da komşuları U.Ş.'nin geri manevra yaptığı kamyonun altında kalıp hayatını kaybeden Erol B. (6), toprağa verildi. Cenazede eşini ve çocuklarını terk edip, başkasıyla evlendiği öne sürülen Erol'un annesi Fatma K. (38), "Eşim beni başka erkeklerle fuhşa zorluyordu. Şu anda evli olduğum kişi de onlardan biri. Beni borcu karşılığında verdi” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber