KYK burs kredi başvuru tarihleri belli oldu mu? Kredi Yurtlar Kurumu...

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)'nın burslarıyla ilgili heyecan dorukta. Yurt genelindeki binlerce öğrencinin şansını denediği başvurulara ilişkin aramalar oldukça hız kazandı. Peki merakla araştırılan KYK burs kredi başvuru tarihleri belli oldu mu?

KYK burs kredi başvuru tarihleri belli oldu mu? Kredi Yurtlar Kurumu...

Geçtiğimiz gün YKS ek tercih sonuçlarının ardından gözler KYK burs başvurularına çevrildi. Binlerce öğrenci 23-25 Eylül tarihleri arasında üniversite kaydı yaptıracaklar. KYK burs tarihleri bugünlerde sık sık araştırılırken yeni üniversite öğrencilerinin de eklenmesiyle "KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?" sorusu gündem oldu.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan burs başvuruları geçen sene 15 Ekim'de yapılmıştı. Bu sene de bu tarihlerde başvuruların başlaması bekleniyor. KYK'dan yapılan açıklamada ise "Kredi/burs başvuruları da tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerini tamamlamasını takiben alınacak." denildi.

Bursa'da sis faciası! Camdan fırladılarBursa'nın Orhaneli ilçesinde yoğun sis yüzünden hafriyat kamyonu ile minibüs kafa kafaya çarpıştı. Kazada ilçe merkezine ceviz satmaya giden pazarcıların bulunduğu minibüsteki 1 kişi hayatını kaybederken camdan fırlayan 2 kişide ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber