Gözler yarında! KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

Yüz binler sabırsız bir şekilde Kredi YYurtlar Kurumu'nun burs sonuçlarını ilan etmesini bekliyor. Gözler yeni haftaya çevrilmiş durumda ve sonuçların pazartesi günü açıklanacağı beklentisi tavan yapmış durumda... Peki, Geçen sene sonuçlar hangi tarihte açıklanmıştı?

Gözler yarında! KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

 

Yeni haftaya girildiğinde "KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusu da yoğun bir şekilde yöneltilecek. Son başvurunun üzerinden 19 gün geçerken KYK'nın burs sonuçlarını ilan etmesi heyecanla bekleniyor. İşte geçen sene yaşanan süreçle ilgili bilgiler...

KYK'DAN AÇIKLAMA

"Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Ekim tarihleri arasında alınan burs/kredi başvuruları için değerlendirme süreci devam etmektedir. Sürecin ardından sonuçlar http://yurtkur.gsb.gov.tr resmi sitemizden ve resmi sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır."

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Geçtiğimiz yıl aynı tarihlerde alınan KYK burs başvuru sonuçları 13 Kasım tarihinde açıklanmıştı. KYK burs başvuru sonuçlarının geçtiğimiz yıl içerisinde de aynı tarihlerde alındığı baz alınırsa sonuçların, birkaç gün içinde duyurulması bekleniyor.

Terörden gözaltına alınan HDP'li Belediye Başkanı Azim Yacan tutuklandıVan'da haklarında yürütülen terör soruşturması nedeniyle gözaltına alınan HDP'li İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan ve meclis üyesi Şehsade Kurt tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber