KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS burs başvuru sonuçları için geri sayım sürüyor. Başvuru yapan binlerce aday KYK'dan gelecek açıklamayı bekliyor. Peki 15-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 2018 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları için gözler Kredi Yurtlar Kurumuna çevrildi. 15-21 Ekim tarihleri arasında e-devlet üzerinden başvuruları alınan KYK burs ve kredi başvurularının sona ermesinin ardından adaylar sonuçlar ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi sonuçları heyecanla bekleniyor. KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

KYK BURSLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

KYK BURS MİKTARI NE KADAR?

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için aylık burs-kredi miktarı,

*Lisansta 500 TL
*Yüksek Lisansta 1.000 TL
*Doktorada 1.500 TL oldu.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber