KYK bursları ne zaman ödenmeye başlanacak?

KYK burs ücretlerine ilişkin meraklı bekleyiş sürüyor. KYK bursu almaya hak kazanan binlerce öğrenci KYK burs ücretlerinin ne zaman yatırılacağını araştırıyor. Peki 2018 KYK burs ücretleri ne kadar?

KYK bursları ne zaman ödenmeye başlanacak?

KYK burs ücretleri için adayların heyecanlı bekleyişi sürüyor. Binlerce üniversite öğrencisi tarafından yakından takip edilen KYK burs ve kredi ücretleri geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen müjde ile duyurulmuştu. KYK burs başvuru ücretleri bu yıl lisans öğrencileri için 500 TL olarak ödenecek. Peki KYK burs başvuru ücretleri ne zaman ödenecek?

KYK BURS-KREDİLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere 2018-2019 eğitim öğretim yılı başı olan Ekim ayından itibaren ödeme yapılacak.

Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere ödeme yapılmayacak. Taahhütname onaylamayan öğrenciler (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) bir sonraki eğitim öğretim yılında burs/kredi için tekrar başvurabilecek.

KYK BURS-KREDİ MİKTARI NE KADAR?

Burs/kredi Ocak 2018’den bu yana lisans öğrencilerine aylık 470, yüksek lisans öğrencilerine 940, doktora öğrencilerine de 1410 lira olarak ödeniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde öğrencilere müjdeyi vermiş ve burs/kredi miktarını önümüzdeki yıl itibarıyla lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 liraya yükseltme kararı aldıklarını açıklamıştı. Zamlı burs/krediler Ocak 2019 yılından itibaren ödenmeye başlanacak.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber