KYK bursları ne zaman yatacak? KYK burs ve kredi ödemeleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun ödeyeceği burs ve kredilerin ne zaman hesaplara yatırılacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki KYK bursları hangi sırayla, ne zaman yatacak?

KYK bursları ne zaman yatacak? KYK burs ve kredi ödemeleri

Burs almaya hak kazanan öğrenciler, KYK'nın burs ücretlerini açtıkları hesaplara ne zaman yatıracağını merak ederken, internette de sürekli burs ödemelerinin durumunu kontrol ediyor.

ÖNCE KARTLARINI TESLİM ALMAK ZORUNDALAR

Ziraat Bankası üzerinden Genç Kart'a başvuran öğrenciler, 2019 yılının Ocak ayından itibaren burs ödemelerini alabilecek. Ancak öğrencilerin öncelikle bankamatik kartlarının durumu sorgulayıp teslim almaları gerekiyor.

BURSLAR NE ZAMAN YATACAK?

KYK'nın yapacağı ödemeler T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre gerçekleştirilecek. Öğrenciler burslarını ayın 62ı ile 102u arasında alabilecek.

BURSLAR HANGİ SIRAYLA YATACAK?

Buna göre, T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar ödemeleri her ayın 6'sında, 2 olanlar her ayın 7'sinde, 4 olanlar her ayın 8'inde, 6 olanlar her ayın 9'unda, 8 olanlar her ayın 10'unda alabilecek.

Yaşayan tarih Ayşe nine...Muğla’nın Menteşe ilçesi kırsal Gülağzı Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Uçar’ın nüfus cüzdanındaki doğum tarihi 28 Temmuz 1907. Fenerbahçe ile yaşıt Türkiye’nin yaşayan tarihi 113 yaşındaki Ayşe nine, yaşamı boyunca 3 padişah, 27 başbakan ve 12 cumhurbaşkanı gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber