KYK bursları ne zaman yatar?... KYK burs sonuçları açıklandı

Haftalardır beklenen KYK burs sonuçları nihayet dün açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte binlerce öğrenci KYK'nın sitesine akın etti. Günlerdir "KYTK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" diye soran öğrenciler şimdi "KYK bursları ne zaman yatar?" sorusuna cevap arıyor.

KYK bursları ne zaman yatar?... KYK burs sonuçları açıklandı

 

15-21 Ekim arası KYK burs başvurusu yapan öğrenciler günlerdir KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyordu. Dün öğrenciler müjdeli haberi aldı. Kredi Yurtlar Kurumu yaptığı duyuru ile KYK burs sonuçlarının açıklandığını ilan etti. Şimdi öğrencilerin cevap aradığı soru ise "KYK bursları ne zaman yatar?" şeklinde...

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATAR?

KYK bursları kasım ayının sonunda yatacak. Öğrenciler ekim ve kasım ayı burslarını toplu alacak.

KYK burs ücreti ne kadar?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KYK burs ücretlerine ilişkin, “Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2020'de kredi veya burs 500 liradan, 550 liraya çıkıyor. Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.” dedi.

Erdoğan: “DEAŞ’lının islamla alakası yoktur ve onlar bizden değildir”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camisi açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "El-Bab'da 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Çünkü DEAŞ'lının İslam ile alakası yoktur ve onlar bizden değildir." ifadelerini kullandı. İslam'dan terörist çıkmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Müslüman terörist olmaz ve İslam'dan terörist çıkmaz. Birilerinin ısrarla gündemde tutmaya çalıştığı 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz" dedi. Açılış için Cambridge Camisi'ne iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Yusuf İslam (Cat Stevens) kapıda karşıladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber