LGS ikinci nakil sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 99'u yerleşti! LGS ikinci nakil sonuçları

LGS ikinci nakil sonuçları MEB tarafından açıklandı. 5-8 Ağustos tarihleri arasında LGS ikinci nakil tercihlerinin alınmasının ardından gözler MEB'e çevrilmişti. Yerleştirme takviminde 10 Ağustos olarak açıklanan LGS ikinci nakil yerleştirme sonuçları bir gün önce adayların erişimine sunuldu. LGS ikinci nakil sonuçlarına göre adayların %99'u istedikleri bir liseye yerleşti.

LGS ikinci nakil sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 99'u yerleşti! LGS ikinci nakil sonuçları

LGS ikinci nakil sonuçları MEB tarafından açıklandı. 5-8 Ağustos tarihleri arasında alınan LGS ikinci nakil sonuçlarının 10 Ağustos tarihinde (yarın) açıklanması bekleniyordu. MEB bir gün öncesinde LGS ikinci nakil sonuçlarının açıklandığı bilgisini adaylar ile paylaştı. LGS ikinci nakil yerleştirme sonuçları meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulanabilecek.

 İkinci nakil dönemi sonunda öğrencilerin yüzde 99'u yerleşti

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan LGS kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istedikleri bir liseye yerleştirildi. Birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas iki nakil sonunda liselere yerleşen öğrenci sayısı 1 milyon 43 bin 365'e ulaştı.

Hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 19-23 Ağustos tarihleri arasında yerleştirme başvuruları alınacak. 6 Eylül'de yerleştirme süreci tamamlanacak

İKİNCİ NAKİL YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açıklanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarına göre, tercih yapan öğrencilerin yüzde 99'u istedikleri bir liseye yerleştirildi. AA muhabirinin MEB yetkililerinden edindiği bilgilere göre, birinci yerleştirme sonunda öğrencilerin yüzde 95'i istedikleri liselere yerleşirken bu oran yerleştirmeye esas ikinci nakil sonunda yüzde 99'a yükseldi.

Birinci yerleştirme ve yerleştirmeye esas iki nakil sonunda liselere yerleşen öğrenci sayısı 1 milyon 43 bin 365'e ulaştı. Yerleştirmeye esas iki nakil sürecinde yerleşemeyen öğrencilerin önlerindeki seçenekleri içeren takvim işlemeye devam edecek.

Bu kapsamda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 19-23 Ağustos tarihleri arasında yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül 2019 tarihinde yerleştirme süreci tamamlanacak.

 

 

Gaziantep'te sağanak sele dönüştü, araçlar suda kaldıGaziantep'te, sağanak nedeniyle meydana gelen selde çok sayıda araç sulara kapılıp, sürüklenirken, çok sayıda ev ve iş yerlerini su bastı. Yollarda mahsur kalanlar itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber