LGS ne zaman? Liseye geçiş sınavı 2018 tarihi...

LGS ne zaman yapılacak? sorusu öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Bu yıl ilk kez uygulanacak olan Liseye Geçiş Sınavı'na az bir süre kaldı. İyi bir lisede eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler LGS için arayışta. İşte 2018 LGS ayrıntıları haberimizde...

LGS ne zaman? Liseye geçiş sınavı 2018 tarihi...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı için heyecan dorukta. Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav sistemine uygun soru kitapçıklarını yayınladı. İşte LGS tarihi...

LGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) olarak 2018 yılında ilk kez gerçekleştirilecek olan sınav, 2 Haziran Cumartesi günü saat 10.00'da uygulanacak. Sınav, aynı gün iki bölüm halinde uygulanacak. Çoktan seçmeli 90 soru olacak.

Sınavın birinci bölümü 09.30’da, ikinci bölümü ise 11.30’da başlayacak.

LGS SÖZEL ALANDAKİ ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI

Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek. İkinci bölümü ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve 60 dakika süre tanınacak.

Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe dersinden 20, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar olmak üzere 50 soru; sayısalda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden 20’şer olmak üzere 40 soru yöneltilecek.

LGS SAYISAL ALANDAKİ ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber