LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB duyurdu...

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziranda 8. sınıf öğrencilerine düzenlenen LGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. MEB beklenen tarihi açıkladı.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB duyurdu...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 1 Haziran'da yapıldı.

LGS kapsamındaki merkezi sınavla Türkiye genelinde bin 531 liseye öğrenci yerleştirilecek. Okulların toplam kontenjanı 139 bin 660 olarak açıklandı. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?


LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB'in "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına ilişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu"nda yer alan takvime göre, merkezi sınav sonuçları 24 Haziran'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

SINAVSIZ YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Sınavsız yerel yerleştirmede, 2018'de ortaokullarda bulunma kriteri bu yıl kaldırıldı. Sınavsız yerel yerleştirme, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak. Üç kriterde eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılacak.

ERFOGGCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit edilenlerin ve gazilerin hatıralarının yaşatılacağı, eşyalarının sergilendiği müzenin açılış töreninde konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan:Tarih, bir milletin sadece mazisi değil, istikbalinin de pusulasıdır

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber