LGS tercih sonuçları açıklandı! MEB sorgulama

LGS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. MEB takvimine göre 1-12 Temmuz arasında yapılan tercihlerin sonuçları açıklandı. Yüzbinlerce öğrenci LGS sonuçlarına göre hangi okula yerleştirildiğini merak ediyor. Peki, Nakil işlemleri ne zaman yapılacak?

LGS tercih sonuçları açıklandı! MEB sorgulama

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine uygulanan LGS için yapılan tercihlerin sonuçları belli oldu. Öğrenciler MEB resmi sayfaları ve e-okul platformu aracılığı ile tercih sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

Yerleştirme sonuçları az önce açıklandı. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Boş kontenjanlar da MEB resmi sitesi üzerinden erişime açılacak.

GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından boş kontenjanlar da ilan edilecek. Nakil başvurusu yapmak isteyenler için ise 1. nakil süreci 29 Temmuz'da başlayacak.

Tartıştığı üvey kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürüldüİzmir'in Bayraklı ilçesinde, Efecan Demirtaş (25), tartıştığı üvey kardeşi Alper Demirtaş tarafından evinde bıçaklanarak öldürüldü. Alper Demirtaş (19) polis ekiplerince yapılan çalışmayla kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber