LGS tercihleri için son gün! LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

1 Temmuz itibariyle başlayan tercih sürecinde artık sona gelindi. Tercih yapamayanlar için bugün son gün. LGS tercihleri e-Okul aracılığıyla yapılıyor. Peki, LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS tercihleri için son gün! LGS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencilerine uygulanan LGS'nin ardından öğrenciler tercih işlemlerini gerçekleştiriyordu. 1 Temmuz'da başlayan tercihler için bugün son gün. Öğrenciler mesai bitimine kadar tercih işlemlerini tamamlayacak. Peki, tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

E-Okul üzerinden tüm veli, öğrenci ve rehber öğretmenlerinin kullanabileceği robotta okul türleri, il, ilçe ve 2018'e ait yüzdelik dilimlerine göre arama yapılabilecek. Öğrenciler, bu robotu kullanarak, istedikleri yüzdelik dilim aralıklarında hem il hem de ülke genelinde okul listelerini ve okullarla ilgili detaylı bilgileri görebilecek. Tarama sonunda oluşan listelerde merkezi sınav puanı ile öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının tercih kodu, okul adı, türü, öğretim süresi, öğretim şekli, pansiyon durumu, yabancı dili, kontenjanı, adresi, 2018 yılı en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimlerine ulaşılabiliyor.

Listelerde her okulun tercih kodu, adı, türü, öğretim süresi, öğretim şekli, pansiyon durumu, yabancı dili, kayıt alanı, kontenjanı ve adres bilgileri yer alıyor.

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİHLERİ ONAYLATMAK GEREKİYOR

Tercihler belirlendikten sonra mezun olunan ortaokul veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurularak, okul müdürlüğüne 01-12 Temmuz tarihleri arasında onaylatmak ve tercihlerin bir çıktısını imza karşılığında almak zorunludur.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme sonuçları ve boş kontenjanlar 22 Temmuz 2019 tarihinde ilan edilecektir. Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak
yapılacaktır.

Erbil'de restorana silahlı saldırıIrak'ın kuzeyindeki kentte bir restoranda susturucu silahlarla gerçekleşen saldırıda şehit ve yaralılar var. Saldırıyı düzenleyen terörist öldürüldü.IKBY'nin başkenti Erbil'de bir restoranda silahlı saldırı düzenlendi. Anadolu Ajansı, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu'nda çalışan bir kişinin şehit olduğunu bildiriyor.Öğleden sonra yerel saatle 14.30'da gerçekleşen silahlı saldırının ardından, restoran çevresine giriş çıkışlar kapatıldı. Restorandaki yaralılar ise hastaneye taşındı.Saldırıyı düzenleyen terörist öldürüldü.Huqqabaz adlı restoran, Havalimanı Yolu ile Dream City ve Empire semtleri arasında yer alıyor. Empair bölgesi, Erbil'de en sıkı korunan noktalardan biri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber