LGS yüzdelik dilim sorgulama ekranı! 2019 LGS kontenjanları

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercih ve yerleştirme kılavuzunun yayınlanması sorası LGS yüzdelik dilim ve kontenjanları da adayların erişimine açıldı. İşte merakla araştırılan LGS yüzdelik dilim ve kontenjan sorgulama ekranı...

LGS yüzdelik dilim sorgulama ekranı! 2019 LGS kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında öğrenci alacak okulların kontenjanları ile geçen yılki yüzdelik dilimleri açıklandı.

Bakanlık tarafından, 2019 yılı ortaöğretim kurumları kontenjan tabloları ile tercihlerde rehberlik etmek üzere illere göre yüzdelik dilimlerdeki öğrenci sayıları da paylaşıldı. Öğrencilere rehberlik etmek için tercih rehberleri de hazırlandı.

Öğrencilere rehberlik etmek üzere kontenjan tabloları ile 2018'de bu okullara sınavla yerleştirmede oluşan en düşük ve en yüksek yüzdelik dilimler de açıklandı.

Öğrenciler kendi yüzdelik dilimlerini okulların geçen yıl oluşan taban ve tavan yüzdelik dilimleri ile karşılaştırarak tercih edecekleri okullar hakkında fikir edinebilecek.

YÜZDELİK DİLİM SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sahte içki üretimi için stoklamış 1 Ton ‘Metil alkol’ ele geçirildiİstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen sahte içki operasyonunda, sahte içki yapımı için stoklamış 1 ton Metil alkol ile 880 şişe sahte içki ele geçirildi.10 şebeke üyesi şüphelinin gözaltına alındığı operasyonlarda 1050 adette sahte içki doldurmak için stoklamış boş şişe ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber