Liposuction sonrası ölüm

Liposuction sonrası ölüm

İskenderun’dan liposuction (yağ aldırma) operasyonu için İzmir’e giden 43 yaşındaki iki çocuk annesi Meral Kurtulan, 30 Ağustos’ta Balçova’da özel bir tıp merkezinde Dr. E.D. tarafından ameliyat edildi. Ameliyatın ardından taburcu olmaya hazırlanan Kurtulan fenalaştı. Özel bir hastaneye kaldırılan Kurtulan yaşamını yitirdi. Ameliyat sonrası emboli atması yüzünden öldüğü tahmin edilen Kurtulan’ın kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından belli olacak.

Soruşturma

Meral Kurtulan’ın ölümü üzerine İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı. İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, doktor hakkında soruşturma başlattıklarını belirtti. Alsancak’ta muayenehanesi bulunan, ameliyatı tıp merkezinde yapan plastik cerrah E.D. ise açıklama yapmadı.


İngiliz de yaşamını yitirmişti

İzmir’deki başka bir özel hastanede 29 Ağustos’ta kalça estetiği ameliyatı olan İngiltere vatandaşı Leah Cambridge de (29) bir gün sonra hayatını kaybetmişti. Operasyonu estetik plastik cerrah Opr. Dr. A.Ü.’nün yaptığı, Leah Cambridge’in popo dikleştirme ameliyatı sırasında mikrop kaptığı ve ölüm nedeninin de emboli (damar tıkanıklığı) olduğu belirtilmişti. İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, bu ölümü de araştıracaklarını söylemişti.

Başkent’te otomobil dolandırıcılarına operasyonAnkara'da, otomobillerin kilometresini düşürüp, hasarlarını gizleyerek yaklaşık 60 kişiyi dolandıran 7 kişilik çete, polisin 'Sayaç' adlı operasyonuyla çökertildi. Kendilerini polis olarak tanıtıp, şifreli dil kullanan çete üyelerinden 5'i tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber