Liseye Geçiş Sınavı hangi tarihte yapılacak? 2019 LGS sınav giriş belgeleri...

Liselere Geçiş Snavı (LGS) ile ilgili heyecan dorukta. Binlerce öğrencinin merakla beklediği sınavın tarihi belli oldu. Peki LGS bu yıl hangi tarihte yapılacak ve 2019 LGS sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak?

Liseye Geçiş Sınavı hangi tarihte yapılacak? 2019 LGS sınav giriş belgeleri...

Hayalini kurduğu lisede eğitim almak isteyen adaylar her yıl MEB tarafından gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı (LGS)'de ter dökecek. 3-14 Nisan tarihleri arasında başvuruları alınanan LGS başvurularının ardından adaylar sınav giriş belgerinin yayımlanacağı tarihin yanı sıra sınavın hangi tarihte gerçekleştirileceğini de merak ediyor. İşte LGS sınavı hakkında merak edilen sorular ve yanıtları...

LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Liseye Geçiş Sınavı(LGS) giriş yerleri henüz açıklanmadı. 2019 LGS sınav giriş belgeleri 22 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanacak.

LGS NE ZAMAN?

Merkezî Sınav, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlayacaktır.

LGS'DE KAÇ SORU SORULACAK?

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Gaziantep'te erkek cesedi bulunduGaziantep'te bir erkeğe ait ceset bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber