Maaş bordrosu nasıl öğrenilir? e - Devlet giriş

Maaş bordrosu için arayışa geçen vatandaşlar, e - devlet sistemine akın ediyor. E-Devlet sistemi üzerinden öğrenilen maaş bordrosu sorgulama ekranı yoğun ilgi görüyor. Peki e-devlet üzerinden maaş bordrosu ekranı nasıl açılır? E-devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Maaş bordrosu nasıl öğrenilir? e - Devlet giriş

Milyonlarca vatandaş, E-Devlet üzerinden E-Bordro sorgulama işlemi nasıl yapılıyor merak ediyor. E-bordro sorgulama işlemi e-devlet üzerinden şu şekilde erişim sağlauyabilirisiniz.

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.

4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

MAAŞ BORDROSU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E-DEVLET GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Devlet sistemine giriş işlemi, turkiye.gov.tr internet sitesinden gerçekleştirilir. Sisteme giriş için kullanıcılar;

E-Devlet şifresi
T.C kimlik numarası
Mobil imza
e-İmza

İnternet bankacılığı seçeneklerini kullanabilirler.

Bu seçenekler içerisinde kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen seçenek, e-devlet şifresidir. Sisteme giriş yapan kullanıcılar sistemde yer alan tüm kurumların hizmetlerine kısa sürede ulaşabilirler.

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

E-Devlet şifresi, PTT şubelerinden alınabilir. Kullanıcılar, herhangi bir PTT şubesinden 2 Türk Lirası ücret karşılığı şifrelerini alabilirler. Şifre kullanıcıya kapalı zarf içerisinde verilir. Şifrenin aktif edilmesi ile birlikte kullanıcılar sürekli olarak bu giriş seçeneğini kullanabilirler. Şifre, kişisel bilgilerin erişimine de imkan tanıdığı için şifrenin başka kişiler ile paylaşılmaması güvenlik açısından önemlidir.

E-DEVLET ŞİFRESİ UNUTULURSA NE YAPILMASI GEREKİR?

E-Devlet şifresini unutan kullanıcılar, sistem üzerinden şifre değişikliği gerçekleştirebilirler. Şifre değişikliği için, E-Devlet sisteminde cep telefonu numarasının kayıtlı olması gerekir. Cep telefonu numarası E-Devlet üzerinde kayıtlı olmayanlar, PTT şubesinden yeni bir şifre temin edebilirler. Bu seçenek dışında, E-Devlet için diğer giriş seçenekleri de kullanılabilir.

Bebeklerini cami avlusuna bırakan anne baba kameradaAdıyaman’da iki aylık bebeklerini sevdikten sonra camiye bırakan anne ve baba kameralara yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber