MEB duyurdu: LGS tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu

1-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) müjdeli haberi açıkladı ve LGS tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB duyurdu: LGS tercih sonuçları açıklanma tarihi belli oldu

LGS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor. 1-12 Temmuz tarihleri arasında alınan LGS tercihlerinin ardından binlerce adayı tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırmaya devam ediyor. MEB tarafından yayımlanan Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunda yer alan takvime göre LGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih de belli oldu. Peki LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

1-12 Temmuz tarihleri arasında alınan LGS tercih sonuçlarının 22 Temmuz tarihinde MEB tarafından adaylara duyurulması bekleniyor. Boş kontenjanların açıklanmasının ardından Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvuruları 29 Temmuz 2 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

Çöpten çıkan el arabasını almak için kılıçla saldırdıABD'de çöpten çıkan el arabasını almak için 2 kişi kavga etti. Kavga edenlerden biri el arabasını almak için diğer adama kılıçla saldırdı. O anları, güvenlik kameraları kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber