Mehmet Yılmaz HSK Başkanvekilli seçildi

TBMM tarafından ilk kez seçilen yedi üye ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçtiği dört üyenin yanı sıra Adalet Bakanı Bozdağ’ın başkan ve Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’in doğal üye olduğu yeni HSK göreve başladı.

Mehmet Yılmaz HSK Başkanvekilli seçildi

HSK Başkanı ve Adalet Bakanı Bozdağ başkanlığındaki ilk Genel Kurul toplantısı, basına kapalı devam etti.
13 üyeyle çalışacak
Yapılan seçimde Mehmet Yılmaz HSK Başkanvekili oldu. HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç olurken 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz oldu. HSK 1. Daire Halil Koç, Kenan İpek, Yaşar Şimşek, Mehmet Akif Ekinci, Hüseyin Şahin ve Hamit Kocabey’den oluştu. HSK 2. Daire üyeleri Mehmet Yılmaz, Alp Arslan, Mehmet Ademoğlu, Cafer Ergen, Songül Yazar, Ali Cengiz Köseoğlu oldu. HSYK üçüncü dairenin görev ve yetkileri ise HSK 1. ve 2. Daire arasında paylaştırıldı. Anayasa değişikliğiyle, HSYK’nın adı, “Hâkimler ve Savcılar Kurulu” olmuştu. HSK’nın, genel kurul ve iki daire halinde 13 üyeyle çalışması kararlaştırılmıştı.

Katil zanlısından tüyler ürperten ifadelerAntalya’da kafasına poşet geçirilip, el ve ayakları bağlı halde ölü bulunan belediye çalışanını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 3 sanık hakim karşısına çıktı. Sanıklardan Muhammet Y.'nin ifadeleri ise tüyleri ürpertti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber