Meteoroloji'den kırmızı uyarı geldi! Fakat bu sefer ne yağmur ne fırtına...

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre bu hafta hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak. Özellikle bugünden itibaren iç kesimlerde sıcaklıkların mayıs ayının en yüksek değerlere ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den kırmızı uyarı geldi! Fakat bu sefer ne yağmur ne fırtına...

Meteoroloji tarafından yeni uyarı yayınlandı. Buna göre Afrika üzerinden gelen sıcak hava yurdun büyük bölümünü etkileyecek. Gelen sıcak hava dalgası nedeniyle havanın 5 -10 derece daha artması bekleniyor.

Önümüzdeki hafta bazı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının;

Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta‘da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

Beklenen sıcak havayla birlikte güneş ışınlarının dik geldiği 10-16 saatleri arasında başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışına direkt maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları gerekiyor.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber