Geri Dön

Milyon dolarlık atlar bagajda

‘Longines Yarış Festivali’ kapsamında koşacak özel atlardan ikisi dün İstanbul’a getirildi. Kargo uçağıyla seyisleriyle birlikte Amsterdam’dan getirilen atlar Veli Efendi’ye götürüldü

Milyon dolarlık  atlar bagajda

Longines’nin, Türkiye’deki ilk at yarışı ortaklığını Türkiye Jokey Kulübü ile gerçekleştirdiği Longines Uluslararası Yarış Festivali kapsamında koşacak olan milyon dolarlık atlar uçaklarla İstanbul’a getirildi.

Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek yarışta koşacak özel atlardan iki tanesi dün kargo uçağıyla Amsterdam’dan seyisleriyle birlikte Atatürk Havalimanı’na indi. Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid El-Maktum’un atı Handassa ile Umman Kraliyet ailesine ait Vulcain Du Clos, özel konteynerle uçakta taşındı.

1.5 milyon euro ödül

İki atın bulunduğu özel konteyner asansörle uçaktan indirilerek, kargo aracına alındı. Buradan kargo terminaline götürülen atlar, daha sonra TJK yetkilileri tarafından teslim alınarak, Veliefendi Hipodromu’na götürüldü. İlk olarak 1990 yılında gerçekleştirilen festivalde, 3 Eylül’de IFAHR, Anadolu, İstanbul koşuları, 4 Eylül’de ise Malazgirt, Boğaziçi, Topkapı ve Trakya koşuları düzenlenecek. Festivale yurt dışından 22 yabancı safkan katılacak. Yarışlarda dağıtılacak toplam ikramiyenin 1 milyon 538 bin 500 Euro olduğu öğrenildi.

Komandolardan öğrencilere videolu mesajAntalya Serik Kızılören İlkokulu öğrencilerinin Mehmetçiğe gönderdiği mektuplara, Hakkari Dağ Komando Tugayı 3'üncü Tabur Komutanlığında görevli askerler çektikleri video ile cevap verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber