‘Miranda’ eşcinsel dünyasını karıştırdı

ABD yapımı ünlü dizi Sex and the City’de altı yıl boyunca “Miranda” karakterini canlandıran Cynthia Nixon (45), geçen hafta yaptığı “eşcinsellik benim tercihim” açıklamasının ardından hedef haline geldi

‘Miranda’ eşcinsel dünyasını karıştırdı

Daha önce başından 15 yıl süren bir evlilik geçen iki çocuk annesi Nixon, New York Times gazetesinin yayımladığı dergiye verdiği röportajında “Lezbiyen olmak benim için bir tercih. Bunu söylediğimde bana kızan eşcinseller var. Eşcinsellik illa keskin bir çerçevede tanımlanacak diye bir şey yok” dedi.

Sekiz yıldır birlikte olduğu hemcinsiyle evlenmeye hazırlanan Nixon’ın sözlerine magazin sitesi sahibi eşcinsel Perez Hilton, “Dünyadaki milyonlarca eşcinsel bunun bir tercih olmadığını bilir” diyerek itiraz etti. ABD Yüksek Mahkemesi’nin bir topluluğu koruma kıstası olan “vazgeçilmez ortak özellikler” ilkesiyle ters düşebilecek bu açıklama için hukukçular da Nixon’ı eleştirdi. Hukukçular, aileler ve mahkemelerin bu tür açıklamalar yüzünden eşcinseller aleyhine hareket edebileceğini söyledi.

Vahşete doğru böyle yürüdü! 91 yaşındaki kadını kümese sokup...Antalya'nın Kumluca ilçesinde evinin önünde oturan Zeynep Çıldır'ı (91) adres sorma bahanesiyle arka taraftaki kümese sokan erkek şüpheli, başına çekiçle vurduğu yaşlı kadının kolundaki altın bileziği alarak kaçtı. Kafatasında 2 kırık tespit edilen Çıldır yoğun bakıma alınırken, saldırgan aranıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber