MSB 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu yayınlandı! KKK sözleşmeli er alımı

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu ve 13.000 personel istihdamı için ön başvurular alınmaya başladı. MSB sözleşmeli er alımı başvuru şartlarını da içeren başvuru kılavuzunu yayınladı. Peki Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapılan 13.000 sözleşmeli er alımı başvuru şartları nelerdir?

MSB 13 bin sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu yayınlandı! KKK sözleşmeli er alımı

MSB 13.000 sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden yayımlanan başvuru kılavuzuna göre adaylarda aranan en önemli şartlar arasında 25 yaşını bitirmemiş en az ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. Ön başvuruda bulunmak isteyen adaylar MSB personel temin sistemi üzerinden başvuru formunun doldurulmasıyla gerçekleştirebilecek.

MSB SÖZLEŞMELİ ER ALIMINA İLİŞKİN GENEL HUSUSLAR

Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı sözleşmeli er temini ile ilgili hususları kapsamaktadır.

b. Ön başvurular, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte alınmaya başlanacak ve internet üzerinden Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

c. Başvuruları uygun olan adayların başvuru kabulleri ile seçim aşaması sınavları internette yayımlanacak tarihte MSB Per.Tem.D.Bşk.lığında (Cebeci/ANKARA) icra edilecektir.

ç. Alım süresince her türlü duyuru ve bilgilendirme https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Seçim aşaması sınav tarihleri ilgili internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca idarece gerekli görüldüğünde adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılabilecektir. Adaylara, ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU VE TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

d. Yapılan başvurular, sadece bu kılavuz kapsamındaki temin faaliyeti için geçerli olacaktır. Ancak MSB’nin ihtiyaçları doğrultusunda başvuruların başlangıç ve bitiş tarihleri değiştirilebilecektir.

e. Adaylara seçim aşaması sınavları kapsamında Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat yapılmakta, yazılı sınav yapılmamaktadır.

f. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların, Ek-8’de örneği bulunan Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporunu alarak gelirken yanlarında getirmesi gerekmektedir. Kurumumuzca tek hekim muayenesi yapılmamaktadır.

g. Adaylar seçim aşamalarına gelirken kendisine ait ehliyet, askeri ehliyet, diploma, sertifika, başarı belgesi, kurs belgesi vb. belgeleri yanlarında bulunduracaklardır.

ğ. Bu kılavuzda yer alan esaslar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile MSB ihtiyaçlarına göre gerekli görüldüğü takdirde değiştirebilir. Bu durum, başvuru sahipleri için hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, MSB tarafından belirlenir ve kamuoyuna genel ağ (internet) aracılığı ile duyurulur

Malatya'da şüpheli 'puset' paniğiMalatya'da, Eğitim ve Araştırma Hastanesi otopark girişine bırakılan bebek puseti, çevrede panik yarattı. Polisin, kontrol ettiği puset boş çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber