Geri Dön

Nazi yağmasından çıkan Haliç resmi müzayedede

Almanya’nın Fransa’yı işgal ettiği dönemde Naziler tarafından yağmalanan Yahudi bir koleksiyoncuya ait üç neo-izlenimci başyapıt Londra’da açık artırmaya sunuluyor.

Nazi yağmasından çıkan  Haliç resmi müzayedede

Guardian’da yer alan habere göre Camille Pissarro ve Paul Signac’ın uzmanlar tarafından ‘istisnai’ olarak nitelendirilen eserlerinin yapılacak açık artırmada 20 milyon sterline alıcı bulacağı tahmin ediliyor. Nazi yağmasında kaçırılan Paul Signac’ın “Altın Boynuz” (The Golden Horn) adlı Haliç’i tasvir ettiği 1907 tarihli eseri de bu müzayedede 5 milyon ile 7 milyon sterline alıcı bulması bekleniyor.

Sotheby’s Müzayede Evi’nin empresyonist ve modern sanat bölümünün başında olan Thomas Boyd-Bowman, çalışmaların ilk kez müzayeye çıkacağını söyledi. Koleksiyonun en değerlisi Pissarro’nun “White frost, young peasant building a fire” eseri. 4 Şubat’ta yapılacak açık artırmanın toplamda 12 milyon sterlin getirmesi bekleniyor.         

İstanbul'da TIR yangını! Trafik kilit...İstanbul'da mesai bitimine dakikalar kala TEM bağlantı yolunda yanan TIR trafikte aksamalara sebep oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber