Nefret cinayetlerine karşı yürüme eylemi!

Kuşadası’nda yaşadığı evde nefret cinayetine kurban giden Dora Özer adlı trans kadın için dün 8 şehirde eş zamanlı eylemler düzenlendi.

Nefret cinayetlerine karşı yürüme eylemi!

İstanbul’daki eylem için Taksim’de toplanan kalabalık ellerinde kırmızı karanfillerle, ağızlarında “Genel ahlak kimin ahlakı” “Travestiyiz buradayız alışın alışın gitmiyoruz” sloganları ile tünele yürüdü. Tünelde oturma eylemi de yapan kalabalık adına basın açıklamasını Yağmur Urani okudu. Açıklamada sadece geçtiğimiz yıl 18 trans bireyin cinayete kurban gittiği hatırlatıldı. Bu arada soruşturma sonucunda Dora Özer’in katil zanlısı Serdar Özdemir dün gözaltına alındı. Özdemir, cinayeti itiraf etti.

Uçakları düştü, okyanustan bir helikopter ile kurtarıldılarABD'de David Lesh isimli pilot ve arkadaşının bulunduğu küçük uçak, Pasifik Okyanusunda Half Moon Körfezinde suya düştü. Uçağın suya düşme anları, bir başka uçağı kullanan Owen Leipelt tarafından kaydedildi. Uçaktan yara almadan kurtulan Lesh ve arkadaşının sudan kurtarılma görüntülerini ise kendileri kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber