Neslican Tay hakkında merak edilenler | Kaç yaşındaydı? Neslican Tay'ın hastalığı neydi?

Uzun zamandır kanserle mücadele eden Neslican Tay dün akşam yaşamını yitirdi. Dördüncü kez tekrarlayan kanser nedeniyle hayata gözlerini yuman Neslicen Tay, Türkiye'yi yasa boğdu. Peki Neslican Tay kimdir? Neslican Tay kaç yaşındaydı? İşte Neslican Tay hakkında merak edilenler...

Neslican Tay hakkında merak edilenler | Kaç yaşındaydı? Neslican Tay'ın hastalığı neydi?

Türkiye'nin gündemine oturan Neslican Tay'ın hayat dersi niteliğindeki yaşam öyküsü herkesi yasa boğdu. Neslican Tay, 20 Eylül 2019 Tarihinde vefat etti. Neslican Tay'ın kim olduğuna dair sorular ise artış gösterdi. İşte 21 yaşında hayata gözlerini yuman Neslican Tay hakkında merak edilenler...

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa'da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyordu. 2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine 'Demir Kadın' diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var!" , "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım!" sözleriyle binlerce insana umut olmuştu. Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

NESLİCAN TAY'IN HASTALIĞI

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, yaptığı yazılı açıklamada, Neslican Tay'ın, 6 Eylül'de, uzun süredir mücadele ettiği "yaygın tutulum yapmış malign mezenşimal tümör"e bağlı artmış olan semptomları nedeniyle hastaneye müracaat ettiğini belirtti.

Tay'ın durumunun ağırlaşması üzerine 15 Eylül Cumartesi günü yoğun bakıma alındığını kaydeden Yiğitbaşı, "Ancak süreç içerisinde gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 21.20'de kendisini kaybettik. Allah'tan rahmet, tüm sevenlerine sabırlar dileriz." ifadelerini kullandı.

Fuhuş operasyonunda gelin ve görümce gözaltına alındıİzmit'te, polis ekiplerince masaj derneğine düzenlenen fuhuş operasyonunda, dernek yöneticileri 7 aylık hamile D.Ö. (22) ile görümcesi N.Ö. (33) gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber