Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade kimdir? Başarılı oyunculuğu ile bilinen güzel oyuncu Nesrin Cavadzade sevenleri tarafından sürekli araştırılıyor. Nesrin Cavadzade kaç yaşındadır? Nerelidir?

Nesrin Cavadzade kimdir?

Nesrin Cavadzade başarılı projelerde adını duyuran ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Nesrin Cavadzade'nin hayatı merak ediliyor. İşte Nesrin Cavadzade hakkında merak edilenler...

NESRİN CAVADZADE KİMDİR?

Nesrin Cavadzade (30 Temmuz 1982, Bakü), Azerbaycan asıllı Türk dizi ve sinema oyuncu.

Nesrin Cavadzade, Bakü'de doğdu ve Türkiye'ye 11 yaşında geldi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda oyunculuk üzerine eğitim aldı.

Üniversiteden sonra "Yersiz Yurtsuz" dizisinde başrolü üstlenerek televizyon dünyasına adım attı ve projeden hemen sonra aynı zamanda dizinin de yönetmeni olan Cemal Şan'ın ünlü Aşk Üçlemesinin ikinci filmi olan "Dilber'in Sekiz Günü"nde başrolde yer aldı. Bu filmdeki rolüyle Erzurum, Bursa ve Ankara Film Festivalleri'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödüllerina layık görüldü. Bu başarının ardından yine yönetmenliğini Cemal Şan'ın yaptığı "Acı" filminde rol aldı ve sergilediği performansla eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

Sinema dışında "Samanyolu" ve "Al Yazmalım" gibi televizyon projelerinde de yer alan oyuncu, 2011 yılında Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği "Güzel Günler Göreceğiz" filminde oynadı ve canlandırdığı Anna karakteriyle 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ise "En İyi Kadın Oyuncu" seçildi. 2012 yılında "Ağır Roman"ın televizyon uyarlaması olan "Ağır Roman Yeni Dünya" dizisindeki Kara Leyla rolüyle yer aldı. Dizi uzun soluklu olmasa da oyuncu, canlandırdığı karakterle dikkatleri bir kez daha üzerine çekti.

Daha çok sinema oyunculuğuyla anılmak istediğini vurgulayan ve kariyeri sinemadaki başarılarıyla öne çıkan oyuncu 2014 yılında da bu başarısını sürdürdü. Kutluğ Ataman'ın son filmi Kuzu , Erol Mintaş'ın ilk uzun metrajı Annemin Şarkısı ve Çanakkale Harbini anlatan Son Mektup 'ta yer alan oyuncu Kuzu ile 51. Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

Filmografisi

2007 Yersiz Yurtsuz Suna Pazar - Bir Ticaret Masalı Eczacı
2008 Dilber'in Sekiz Günü Dilber 19. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü 3. Erzurum Dadaş Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Aday—42. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Performansı
2009 Gitmek: Benim Marlon ve Brandom Derya
2010 Acı Torun Samanyolu Melek Televizyon dizisi
2011 Güzel Günler Göreceğiz Anna 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Al Yazmalım Ayça Televizyon dizisi Yangın Var Asya 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
2012 Ağır Roman Yeni Dünya Kara Leyla Televizyon dizisi
2013 Görüş Günü Kadınları Lale Televizyon dizisi Derin Nefes Al Nazlı Kısa Film
2014 Küçük Ağa (dizi) Başak Televizyon dizisi
2014 Kuzu Medine 51. Altın Portakal Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
2014 Annemin Şarkısı Zeynep
2014 Son Mektup (film) Nihal Hemşire Sinema filmi
2017 Bizim Hikaye Tülay Televizyon dizisi

Buzdolabındaki yılan korkuttuMalatya'da, bir evin buzdolabına giren yılan, paniğe neden oldu. Yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak, doğaya salındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber