Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri | Nüfus müdürlüğünde hangi işlemleri yapılır?

Nüfus Müdürlüğü'nde işlem yaptıracak olan vatandaşlar merakla araştırıyor. Nüfus Müdürlükleri hangi saat aralığında çalışıyor? Nüfus Müdürlükleri saat kaça kadar açık? İşte Nüfus Müdürlüğü'nde yapılan işlemler...

Nüfus müdürlükleri çalışma saatleri | Nüfus müdürlüğünde hangi işlemleri yapılır?

Nüfus Müdürlüğü'nde doğum işlemleri, evlenme işlemleri, kayıt düzenleme, ölüm işlemleri, boşanma işlemleri, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, nakil işlemleri, vatandaşlık işlemleri gibi işlemler yapılıyor. Peki Nüfus Müdürlükleri çalışma saatleri kaç?

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Nüfus Müdürlükleri 8:30 / 12:30 - 13:30 / 17:00 saatleri arasında açık oluyor.

Kimlik Kartı Başvurusu İçin neler gereklidir?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı ve basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır.?

Kimlik Kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine yapılır.

Türk Vatandaşlığı için nereye başvurmam gerekiyor?

?Valiliğe, yurt dışında ise dış temsilciliklere bizzat veya bu hakkın kullanılmasına ilişkin özel vekâletname ile yapılır.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HİZMETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Karı-kocanın iş yerine böyle saldırdılarİzmir'in Gaziemir ilçesinde, ev yemekleri yapan bir işletmeye, aynı işi yapan başka bir işletmenin sahipleri sopa ve taşlarla saldırdı. Ortalığın savaş alanına döndüğü dehşet anları, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber