O gece koruduğum can vatan demekti

Meram Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yılında o gecenin kahramanlarından Cumhurbaşkanlığı yakın koruması Şehit Mehmet Çetin ile ilgili hazırlanan video klibi #MeramımızVatan hashtag’iyle sosyal medyadan ve youtube’dan paylaştı.

O gece koruduğum can vatan demekti

15 Temmuz’u unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “15 Temmuz gününü, tarihin sayfalarına altın harflerle yazdıran şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.

“KORUDUĞUM CAN VATAN DEMEKTİ”

O gece Marmaris’te bulunan Özel Hareket Polisi Mehmet Çetin’in şehit edilişinin anlatıldığı videodaki şu ifadeler yürekleri dağlıyor: “Ben Özel Harekat Polisi Mehmet Çetin. Cumhurbaşkanımızın yakın korumasıyım. O gece koruduğum can vatan demek, farkındayım. O karanlık geceden aydınlığa çıktım. Size hem başkomutanı hem vatanı bıraktım”

“ÇANAKKALE VE 15 TEMMUZ RUHU VAR OLMAYA DEVAM EDECEK”

15 Temmuz’da canı ve kanı pahasına bu toprakları, bayrağımızı ve mukaddesatımızı korumak için her türlü fedakârlığı yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle andıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bin yıldır bu topraklarda var olduğumuz gibi bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz. Aziz milletimizin maneviyatında, inancında bu ruh her zaman var olmaya devam edecek. Özellikle son 4 yılda Türk milleti olarak gerek ekonomik, gerek siyasi ve gerekse askeri olarak darbe girişimleriyle karşı karşıyayız. Sadece 15 Temmuz’la bunları sınırlandırmak mümkün değil. Ama Allah’a şükür milletinden güç alan bir liderimiz var. Milletimiz, liderinin arkasında kenetlenmiş bir şekilde var olmaya devam edecek. Her zaman devletimiz, milletimiz, bayrağımız, mukaddesatımız için kanımızın son damlasına kadar fedakârlık yapmaya devam edeceğiz. Çanakkale ruhu ve 15 Temmuz ruhu milletimizde var olmaya devam edecek” dedi.

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber