Öcalan’dan Baykal değerlendirmesi

Abdullah Öcalan da Deniz Baykal olayını yorumladı Bölücü başı Abdullah Öcalan, son zamanlarda Türkiye gündemine damga vuran Baykal olayını değerlendirdi.

Öcalan’dan Baykal değerlendirmesi

Öcalan’dan Baykal değerlendirmesi


Bugüne kadar barışçıl çözüm için çalıştığını iddia eden Abdulah Öcalan, “Bundan sonra bunu yapmayacağım. 31 Mayıs’a kadar bekleyeceğim. Bu zamana kadar olumlu bir gelişme olmazsa artık hiç bir şeye karışmayacağım. Kim ne yaparsa kendi kararıdır!” dedi.

Avukatlarıyla yaptığı görüşmeler PKK’ya yakın internet sitelerinde yayınlanan Öcalan ilginç itiraflarda bulundu. Yeni dönemle ilgili de önemli gelişmelere işaret etti. İşte Öcalan'ın o ilginç açıklamalarından notlar: GERİLLA ÇETELEŞTİ: Benim gerilla anlayışım bu değildi. Bazen bir korucu için on tane çocuk öldürdüler. Ben başta böyle olayları gerçekleştirdiklerine inanmıyordum. Hatta ilk birkaç ay bunlara inanamıyordum. Ancak sonra anladım ki, gerillaların bir kısmı farklı ilişkiler gerçekleştirmişler, çete anlayışını geliştirmişler, devletin bazı unsurlarıyla ortak şeyler yapmışlar.

31 MAYIS’A KADAR SÜRE: Öcalan ismi kullanılarak kahramanlık yapılmamalıdır. Ben dört yıl önce elimi birçok şeyden çekmiştim, ancak barışçıl bir çözüm ihtimali için yine elimden geleni yaptım. Bundan sonra bunu yapmayacağım. Benim zihniyetimde ucuz şeylere yer yoktur. Ben 31 Mayıs’a kadar bekleyeceğim. Önümüzde iki-üç hafta var. Bu zamana kadar olumlu bir gelişme olmazsa artık hiç bir şeye karışmayacağım. Kim, ne yapacaksa, kendi kararlarıdır.

BAYKAL'IN YAPTIĞI TECAVÜZ KÜLTÜRÜ:
Baykal, Kürt sorununun çözümü önünde engel olduğu için, yaşanan olay, devlet içinde çözüm isteyen kesimin Baykal’a müdahalesidir. Baykal öyle tek başına bir kişi değildir, güçlüdürler. Devlet Baykal’ı durduramadığı, engelleyemediği için böyle bir şeye başvurdu. Ama Baykal, hodri meydan diyor, savaşa devam edeceğini, durmayacağını söylüyor. Bunda başarılı olup olmayacağını da bilmiyorum. Baykal dediğimiz bir kişi değildir. Bunlar geniş bir ekipten oluşuyorlar. Baykal’ın yaptığı da bir tecavüz kültürüne dayanıyor. Üstte Baykal böyle davranıyorsa altında ne olabileceği de tahmin edilebilir

Dehşete düşüren görüntü! Aniden önüne atladı ve...Van’ın Erciş ilçesinde seyir halindeki TIR'ın önüne aniden kendini atan şahıs ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber