Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercih işlemleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında 2019 yılı Öğretmenlerin mazaerete bağlı yer değiştirme işlemlerinin başladığı duyuruldu. Öğretmen adayları mazerete bağlı yer değiştirme işlemlerini 27 Ağustos tarihine kadar yapabilecek. Peki Mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için başvuru şartları neler?

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercih işlemleri başladı

MEB tarafından yapılan açıklamada Öğretmenlerin Mazerete bağlı yer değiştirme tercih işlemlerinin başlandığı duyuruldu. 22 Ağustos tarihinde başlayan başvurular 27 Ağustos tarihine kadar alınmaya devam edecek. Öğretmen adayları tercih işlemlerini MEBBİS üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih sürecinin 27 Ağustos tarihinde tamamlanmasının ardından atama işlemleri 29 Ağustos tarihinde açıklanacak. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 2 Eylül'den itibaren başlayacak.

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemleri için tercihleri alınmaya başlandı. Bakanlığın Twitter hesabından, öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değişikliği tercihlerinin alınmaya başlandığı duyuruldu.

Buna göre, öğretmenler, tercih işlemlerini "https://mebbis.meb.gov.tr" internet adresinden 27 Ağustos'a kadar yapabilecek.

Tercih sürecinin ardından atamalar, 29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek. Tebligat ve ilişik kesme işlemleri de 2 Eylül'den itibaren yapılacak.

Öte yandan, Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, daha fazla öğretmenin aile birliği mazeretine ilişkin yer değişikliğinden yararlanabilmesi amacıyla yer değişikliği işlemleri ağustosta planlandı.

Ayrıca öğretmenlerin emeklilik işlemlerinin yasa gereği haziran ve temmuzda yapılması nedeniyle mazerete bağlı yer değiştirmelerde daha çok talebin karşılanabilmesi adına emeklilik işlemlerinin tamamlanması beklendi.

 

İstanbul'da silahlı saldırıisranbul Maltepe'de sokak ortasında silahlı saldırıya uğrayan kişi yaralandı. Olay, Cevizli Mahallesi Tugay Yolu Caddesi'nde saat 22.30 sıralarında meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber