Okula başlama yaşı kaçtır? Okula başlama yaşı değişiyor mu?

Okula başlama yaşı değişiyor mu? AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı KHK'de değişiklik yapan kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Peki, Okula başlama yaşı kaç olacak?

Okula başlama yaşı kaçtır? Okula başlama yaşı değişiyor mu?

OKULA BAŞLAMA YAŞI KAÇ?

İlkokula başlama yaşı 66 ay kabul edilmektedir. AK Parti milletvekilleri imzasını taşıyan kanun teklifi ise başlama yaşının değiştirilmesi yönünde.

OKULA BAŞLAMA YAŞI KAÇ OLACAK?

Teklifle 66 ay olan ilkokula başlama yaşı 69 ay olarak yeniden düzenleniyor. Mecburi ilköğretim çağı 6-13 yaş grubundaki çocuklar yerine 6-14 yaş grubundaki çocukları kapsayacak.

İlkokulların birinci sınıflarına, o yılın 31 Aralık tarihinde 72 ayını dolduran çocukların kaydı yapılacak ancak çocuğun gelişim durumuna bağlı olarak okula erken başlaması veya kaydın ertelenmesi ile ilgili hususlar yönetmelikle düzenlenecek.

Pompalı dehşeti! Kız arkadaşını yaralayıp intihar ettiAfyonkarahisar'da, tartıştığı kız arkadaşı Ş.B.'yi (21) pompalı tüfekle yaralayan H.B. (21), aynı silahla yaşamına son verdi.Olay, saat 20.30 sıralarında Kocatepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre H.Y. ile kız arkadaşı Ş.B. arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.Tartışmanın büyümesi üzerine H.Y. yanında getirdiği pompalı tüfekle Ş.B.'yi vurarak yaraladı. H.Y. daha sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan H.Y. ve Ş.B.'yi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesine götürdü. H.Y., doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ş.B.'nin tedavisi ise sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber