Ölçüm skandalını 1999’da Uzan’la ortaya çıkardık

Yapımcı Erol Köse, İstanbul’da bazı televizyon kanallarının izlenme oranlarının belirlenmesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin reyting ölçüm ve yapım şirketlerine yönelik soruşturmaya ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu

Ölçüm skandalını 1999’da Uzan’la ortaya çıkardık

Taraf’a konuşan Köse, “1999 yılında Star TV’de Cem Uzan’la birlikte AGB’yi denemek için bir yöntem geliştirdik. Denek piyangosu var diye ilan verdik. Gizli olması gereken deneklerin hepsi kanala geldi” dedi.
Erol Köse’nin Taraf’a anlattıkları özetle şöyle:

‘Piyango ilanıyla çözdük’
“1999 yılında Star TV’de Cem Uzan’la birlikte AGB’yi denemek için bir yöntem geliştirdik. O dönem çok tutan bir diziyi yayın akışında göstermeden bir gece yayına koyduk. Ertesi gün reyting listesine baktık. Hiç yoktu. AGB’yi denemeye karar verdik. Gazeteye denek piyangosu diye bir ilan verdik. ‘AGB deneği olan, evinde cihaz takılı olanlar arasın’ dedik. Birçok denek arayıp piyangoya katılmak istedi.
Biz de Star kameralarını gönderip piyango çekimi yaptık. Deneklerin evlerine de girdik. Gördük ki cihazlar takılı bile değil. Çoğunun evinde ikinci bir televizyon var. Bu sistem 12 yıldır böyle işliyor.”
O dönemde AGB’de Ali Atıf Bir’in olduğunu, bu olay ortaya çıkınca onu işten çıkardıklarını söyleyen Erol Köse, “O dönemde Cem Uzan siyasete girmek üzereydi. Bunlar uğraşmadı, olay da kapandı” dedi.

İkaz ettiği avcılar tarafından vurulduSamsun'un Terme ilçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliğinde görevli bir saha bekçisi, sahil kenarındaki avcı grubu durdurmak için ikazda bulunduğu sırada avcılardan birinin açtığı ateş sonucu vurularak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber