Geri Dön

Otizmli gençlerden anneler için konser

Işık Üniversitesi gönüllü öğrencilerinin “Beraber çalmamıza engel yok! Otizm eksiklik değil, sadece farklılıktır” sloganıyla kurduğu “Otizm Orkestrası” annelere özel bir konser verdi. Tanfer Sağlık Grubu ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte otizmliler ve üniversiteli gençler, Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Lisesi’nden arkadaş olan Prof. Dr. Sıddık Yarman ve Dr. Nihat Tanfer ile birlikte sahneye çıktı.

Otizmli gençlerden anneler için konser

Üniversite öğrencileri ile müziğe ilgili otizmliler ilk kez dört yıl önce 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde Işık Üniversitesi’nde düzenlenen Özel Çocuklar Festivali’nde sahne aldı. Bu yıl Anneler Günü vesilesiyle düzenlenen konser sonrasında otizmli çocuklar, annelerine plaket verdi.

Kemer'de 'hayalet otel' icradan 96 milyon liraya satılıkAntalya'nın Kemer ilçesinde bulunan ve turistlerin 'hayalet otel' olarak nitelendirdiği Naturland Eko Park ve Resort Otel, bazı devlet kurumları ve bankalara olan borcu dolayısıyla 96 milyon 559 bin 629 lira muhammen bedel üzerinden İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber